Náš trenér a závodník Tim Ha se zúčastnil zápasu v Karate Combat, který vyhrál hned v prvním kole!

Budějovický bojovník Tim Ha zvítězil v prvním kole technickým KO v profesionální lize Karate Combat

Turnaj číslo 41 se konal v noci ze soboty na neděli ve 3:00 našeho času jako tzv. co-main event, tedy druhý hlavní zápas večera v Dominikánské republice.

Tim Ha trénující v budějovickém Fight Clubu je jediným českým zástupcem v této světové organizaci a toto byl již to jeho druhý zápas v Karate Combat.

První souboj, který se vysílal na Eurosportu, skončil  – přes očekávané vítězství – těsnou prohrou na body a proto taktika byla nastavena jasně, nenechávat rozhodnutí na rozhodčích a jít tvrdě po ukončení před časovým limitem.
Vzhledem k průběhu zápasu, bylo jasné, že si stejný cíl zvolil i soupeř, a tak jsme místo technicko- taktické bitvy,  mohly sledovat agresivní přestřelku, ve které naštěstí přesněji a tvrději zasahoval český bojovník.
Ke konci prvního kola rozhodl zápas levý hák, kterým Tim poslal soupeře na zem a po krátkém ground and pound rozhodčí zápas ukončil.
Turnaj na místě v roli komentátorů živě glosovali dva bývalý šampioni největší organizace MMA na světě – UFC, Rutten a Georges St-Pierre,
který byl v letech 2008, 2009 a 2010 vyhlášen nejlepším sportovcem Kanady, což je v zemi hokeje naprosto neuvěřitelné.

Kdo je Tim Ha?

  • šestinásobný mistr České republiky v olympijském karate
  • bývalý reprezentant ČR v MMA (5 místo na MS organizace IMAF)
  • vystudoval vysokou školu se zaměřením na ekonomiku v Praze
  • v současnosti pracuje jako profesionální trenér (MMA, Kickbox, Karate) ve Fight Clubu České Budějovice a Panthers Český Krumlov
  • jeho trenéři jsou: Martin Bednář, Josef Král (Gorila MMA), Petr Kubička a Petr Beníšek

Co je Karate Combat?

  • Karate Combat je přední světová liga plnokontaktního karate.
  • olympijští medailisté a národní šampioni z celého světa jsou pozváni, aby se utkali v osmi různých váhových kategoriích a usilovali o titul mistra světa v Karate Combat.
  • liga je streamována a vysílána do více než 100 zemí světa.

Komentář Timiho trenéra – Martina:

Když mi Timi napsal před necelými dvěma měsíci z jeho dovolené v Mexiku, že mu dal matchmaker organizace zápas, tak jsem si říkal, že nemůže být jiný scénář než okamžitě nabídku přijmout a vyhrát. Nicméně se nám to sešlo i se začátkem náborových lekcí v domácím klubu Fight Club České Budějovice a z toho jsme měli oba velké obavy. Nakonec se vše díky našemu týmu parádně vydařilo a nyní se můžeme kouknout na průběh naší cesty až do “pitu” (jámy). Přípravu Timi rozhodně nepodcenil, protože věděl, že v případě prohry s ním možná do budoucna nebudou počítat. Snažili jsme se oba, aby předvedl dominantní výkon a zápas ukončil před limitem, což se nám povedlo. Samotný zápas byl poměrně vyostřený a to z obou stran. Nicméně to bylo přesně to, co jsme chtěly, abychom domácího borce dostali pod velký tlak, se kterým neumí pracovat, a nakonec ho tvrdě ukončili v prvním kole. Pocity z celé organizace a průběhu jsou těžko popsatelné. Sdíleli jsme prostory s veterány UFC a spoustou celebrit z oblasti bojových sportů. Bylo o nás fantasticky postaráno, organizační tým se nám věnoval od rána do večera každý den. Jsem vděčný, že sem tuhle cestu s Timim mohl absolvovat. Od začátku kdy mi napsal zprávu až do návratu zpátky domů.

Odkaz na rozhovor s Timim (před zápasem): https://www.mmashorties.cz/sikovny-tim-ha-se-postara-o-hlavni-pred-zapas-karate-combat-turnaje/?fbclid=IwAR2oJ-77PME5qW0xiXoC71PBjlCaaRuGeBF3xQJaLXo0ZosOdVgZ9OBh3_8

https://budejcka.drbna.cz/sport/ostatni-sporty/39656-uspech-budejckeho-bojovnika-tim-ha-zvitezil-v-lize-karate-combat-pred-hvezdami-UFC.html